Haber

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Gölcük’te törenle kutlandı

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

Gölcük Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından Anıtpark’ta düzenlenen törende konuşan Başkan Yardımcısı İbrahim Tektaş, 8 Mart’ın tüm dünyada kadın sorunlarının gündeme geldiği bir gün olduğunu belirterek, kadının toplumdaki öneminden bahsetti.

Gölcük Kent Konseyi Başkanı Metin Şentürk, dünyada bir dizi etkinlikle kadın sorunlarının gündeme getirildiğini ve analiz önerilerinin araştırıldığını söyledi.

Kadınların Cumhuriyet’in kazanımlarıyla değerli bir yere geldiklerine işaret eden Şentürk, kadınların sorunlarının el birliği ile aşılabileceğine dikkat çekti.

Kadınların toplumun en etkili yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsuru olduğunu vurgulayan Gölcük Belediyesi Hanımlar Meclisi Başkanı Nurten Turnalı Özgören, “Bugün hem deprem bölgesinde hem de kendi bölgemizde birlik olacağız. birlik.” sözünü kullandı.

Konuşmaların ardından deprem felaketinde hayatını kaybedenler için lokma dağıtıldı.

Törene İlçe Milli Eğitim Müdürü Caferi Tayyar Mert, İlçe Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’in eşi Türkan Sezer, AK Parti İlçe Başkanı Çetin Seymen, MHP İlçe Başkanı Derya Çavdar ve diğer siyasi parti temsilcileri de katıldı.

iscehisarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu