Haber

AK Partili Aydemir, Kılıçdaroğlu ve CHP’li milletvekillerinin Adalet Bakanlığı’na yürüyüşünü eleştirdi

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisinin milletvekilleriyle birlikte 6 yaşındaki kız çocuğuna taciz edildiği iddiasıyla Adalet Bakanlığı’na yürüdüğünü belirterek, “Onların yaptığı cinsel istismara yönelik politika geliştirmekti. ” eleştirdi.

Aydemir, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, partisinin ve Cumhur İttifakı’nın cinsel istismarı dışladığını ve bu gibi durumlarda gerekli adımların atıldığını söyledi.

6 yaşındaki kız çocuğuyla ilgili davayla ilgili devlet ve hükümetin gereğini yaptığını belirten Aydemir, bu konuda hukuki sürecin devam ettiğini hatırlattı. Kılıçdaroğlu ve CHP’li milletvekillerinin bu konu nedeniyle bugün Adalet Bakanlığı’na gittiklerini hatırlatan Aydemir, “Bugün siyasi taciz yaşandı. Adalet Bakanımız ‘Görüşmek istese tekrar konuşurum’ dedi. Ama böyle bir hedefleri yok. Yaptıkları şey cinsel istismarla ilgili politika geliştirmek.” dedi.

Herkesin bu iğrenç olayın üzerine gitmesi gerektiğine işaret eden Aydemir, “Suçlular ortaya çıkarılıp cezalandırılmalı. Ama CHP taciz peşinde. Halk bunu görüyor ve tiksiniyor. Toplumun sinir uçlarıyla oynamak olmaz. sana bir şey kazandırmaz.” sözlerini söyledi.

İbrahim Aydemir, HDP’nin Millet İttifakı’nın zımni ortağı olduğunu belirterek, “Diyarbakır’da bebek katili için yürümeye kalktılar. Bir milletvekili ‘Diyarbakır’ı başınıza yıkacağız’ diyor. Sen kimsin pissin Kürt değilsin Kürt düşmanı Kürt istismarcısı bunlar Millet İttifakının olmazsa olmazıdır Milletin bayrağını millet için dalgalandıran yapının adı Millet İttifakıdır Milletimiz bu kabalığın cevabını verecektir.4 YPG’liyi daha sarı çantaya koyduk, koymaya da devam edeceğiz.” terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu